Podkladové materiály

Hliníkový kompozit

Kompozitný materiál ktorý sa skladá z plastového peneného jadra a dvoch hliníkových plechov. Často používaný materiál pri bezrámovej adjustácii fotografií. Tvarovo stály a archívny materiál používaný profesionálmi. Hrúbka 3 mm. Po adjustácii je možné nalepiť závesný systém – hliníkový U profil, ktorý zabezpečí predsadenie objektu na stene.

Kapa doska – biela

Penená doska ktorá je z oboch strán spevnená papierom, platom alebo hliníkovou fóliou, resp. ich kombinácia. Používa sa hlavne pre vyrovnanie tlače pri rámovaní bez skla. Možnosť použiť aj samostatne bez rámu. Pri väčších veľkostiach sa však zvykne časom deformovať – krútiť, hlavne pôsobením vlhkosti. V ponuke  v hrúbke 5 a 10 mm.

Kapa doska hrúbky 5 mm

Kapa doska – čierna

Rovnaký materiál ako v prípade bielej dosky. Používa sa ak potrebujete adjustovať bezrámovo a chcete dosiahnuť čierny rez pri pohľade zo strany. Vyrába sa v hrúbke 5 mm.

Komatex

Penený plastový materiál, ktorý slúži na bezrámovú adjustáciu. Je tvarovo stálejší ako Kapa doska – nenaberá prípadnú zvýšenú vlhkosť. V ponuke v hrúbkach 5 a 10 mm.

Paspartovací kartón

Biely archívny kartón používaný aj pri výrobe paspárt. Vhodný na podlepenie fotografií a grafík, ktoré hodláte predať bez rámu. Fotografia je pevnejšia a pôsobí profesionálnejšie.