FINE ART PAPIER

Pro Photo Satin II

Tento živicový (RC) papier sa radí k lesklým, presnejšie povedané lustre papierom. Má pomerne tuhú podložku a v kombinácii so saténovým povrchom tlače vie výborne reprodukovať aj veľké nánosy farby, hodí sa teda aj na fotografie kde je potrebná dobrá kresba v tieňoch. V porovnaní s prémiovými papiermi Hahnemühle má najbližšie k Baryte. Je vhodný na reprodukcie krajiny, portrétnu fotografiu a fotografie zátiší. Je veľmi odolný voči poškriabaniu. Je vhodnou alternatívou k prémiovým papierom za polovičnú cenu výstupu v prípade, že výstup nie je určený pre zbierky.

Pro Photo Glossy II

Živicový (RC) papier s lesklým povrchom. Rovnako ako Satin má tuhú podložku a dokáže výborne reprodukovať aj veľké nánosy farby, hodí sa teda aj na fotografie kde je potrebná dobrá kresba v tieňoch. V porovnaní s prémiovými papiermi Hahnemühle má najbližšie k Baryte. Je vhodný na reprodukcie krajiny, portrétnu fotografiu a fotografie zátiší. Je veľmi odolný voči poškriabaniu. Je vhodnou alternatívou k prémiovým papierom za polovičnú cenu výstupu v prípade, že výstup nie je určený pre zbierky.

Pro Photo Bright White Matt

Bright White Matt papier je matný papier bez akýchkoľvek odleskov. Hodí sa do všetkých svetelných podmienok, nevadí mu bodové svetlo ani protisvetlo. Jeho biely bod je žiarivo biely a pôsobí chladným dojmom. Farba bieleho bodu určuje výsledný dojem z fotografie, hlavne ak je zložená so svetlejších tónov a papier presvitá. Matné Pro Photo papiere majú slabšiu kresbu a čierna nie je taká hlboká v porovnaní s lesklými alebo pololesklými papiermi. Napriek tomu sa hodí na prezentáciu všetkých druhov fotografie – portrétnej, produktovej i krajinárskej.

Pro Photo Pastell Matt

Hlboko matný papier, veľmi obľúbený hlavne pri art produkcii. Výsledný dojem reprodukcie je mäkkší vďaka prírodne bielemu – pastelovému bielemu bodu. Hodí sa na všetky druhy fotografie, no hlavne na prírodné motívy a čierno-bielu fotografiu, ak má pôsobiť pôvodným dojmom. Papier nemá žiadne odlesky a hodí sa do akýchkoľvek svetelných podmienok. Hlboké čierne sú v jeho podaní menej výrazné v porovnaní s lesklými alebo pololesklými papiermi, podobne ako v prípade papiera Bright White.

Hahnemühle Photo Rag® Baryta

Papier z čistej bavlny pre pigmentovú tlač, ktorý je dokonale optimalizovaný pre tlač FineArt fotografií. Prírodný papier je dodávaný v príjemnom, teplom odtieni bielej a neobsahuje žiadne optické zjasňovače. Povrchová štruktúra dodáva papieru pocit neleštenej fotografie a zároveň mu dodáva umeleckú hodnotu. V kombinácii s lesklým prémiovým povrchom pre pigmentovú tlač vytvára úžasné výsledky tlače a vynikajúcu reprodukciu farieb a detailov, hlbokú čiernu a dokonalý kontrast. Síran bárnatý v coatingu robí z Photo Rag® Baryta obľúbenú alternatívu k analógovému barytovému papieru. Kombinácia bavlneného umeleckého papiera a vysoko lesklého atramentového coatingu prepožičiava výstupu elegantný povrch. Photo Rag® Baryta neobsahuje kyseliny a lignín a spĺňa najnáročnejšie požiadavky z hľadiska archívnej stálosti a spĺňa galerijné požiadavky.

Hahnemuhle Museum Etching 390gsm

Hahnemühle Museum Etching

Luxusná nehomogénna textúra tradičného litografického či akvarelového papiera a prirodzeného bieleho bodu spôsobujú, že Museum Etching je ideálnym médiom pre obrázky s jemnými odtieňmi alebo jemnými šedými odtieňmi. Tento papier vysokej gramáže neobsahuje optické zjasňovače a vyznačuje sa vysokou stabilitou. Jemne štruktúrovaný povrch s jemnou plstenou štruktúrou dodáva fine art výtlačkom trojrozmerný efekt. V kombinácii so štrukturovanou podložkou z čistej bavlny vytvára aj hmatový a vizuálny pocit akvarelového papiera. Vhodný pre faksimile a reprodukcie grafických prác ako sú napr. litografia, akvarel alebo suchá ihla.

Hahnemühle Albrecht Dürer

Hahnemühle Albrecht Dürer je originálny papier vyrobený vyrobený z 50% bavlny a 50% alfa celulózy. Na tradičný papier je nanesený coating špeciálne vyvinutý pre fine art tlač. Neobsahuje optické zjasňovače a má klasickú, nápadne definovanú štruktúru akvarelu, ktorá umocňuje dojem z umeleckej reprodukcie. V kombinácii s matným prémiovým povrchom vytvára pôsobivé fine art výstupy, ktoré sú charakteristické živými farbami, sýtou čiernou a optimálnou reprodukciou detailov. Papier Albrecht Dürer neobsahuje kyseliny a lignín a spĺňa najnáročnejšie požiadavky pre muzeálnu kvalitu.

Hahnemühle Daguerre Canvas

Plátno Hahnemühle Daguerre Canvas je matné poly-bavlnené inkjet plátno s jemnou a jednotnou povrchovou textúrou. Toto fotoplátno sa vyznačuje vysokou mierou belosti. V kombinácii s prvotriednym matným coatingom vytvára čisté, svieže farby a jemné detaily. Daguerre Canvas je bez obsahu kyselín a lignínov a spĺňa najprísnejšie požiadavky z hľadiska archívnej stálosti. Napriek vysokej gramáži má plátno vynikajúce vlastnosti pri naťahovaní na blindrám. Ako všetky materiály Hahnumühle rady Fine Art je aj toto plátno certifikovateľné a považované za autorský výstup.

Hahnemuhle Museum Etching 390gsm

Canvas Bright White Smooth

Fotoplátno Canvas Bright White Smooth je ekonomický variant k plátnu Hahnemühle. Je to matné poly-bavlnené plátno s jemnou a jednotnou a rovnomernou povrchovou štruktúrou. Je to prírodne biele plátno bez optických zjasňovačov.